Wygrywamy Pobiedziska Cup

• autor: antojad2, 2014-12-06 18:52

W turnieju halowym Pobiedziska Cup UKS LIDER SWARZĘDZ okazał się dziś na lepszy w gronie 10 zespołów. W meczu finałowym pokonaliśmy po rzutach karnych Mieszko Gniezno.

Skład zwycięskiego dziś zespołu UKS Lider: Łukasz Jankowski - Maciej Białas, Eryk Chałupka, Martyna Jaś, Krzysztof Jądrzyk, Łukasz Józiak, Mateusz Nieradko, Aleks Nowacki, Jan Szuba (C), Olaf Wojciński. Trener: Tomasz Dłużyk.

W turnieju rozegraliśmy w sumie 6 meczy, wygrywając 5 z nich i remisując w finale. Bramki: 15 zdobytych ,1 stracona. Mecze grupowe:

Lider - Orlik Mosina 3:0 br. Niedźwiedź, Eryk as. Alex, Józiu. Pewna wygrana, przez cały mecz kontrolujemy grę oswajając się z halową piłką. Dwie doskonałe interwencje Jankesa, który broni w sytuacjach "jeden na jeden".

Lider - Mieszko I Gniezno 1:0 br. Krzychu. Mecz dwóch faworytów kończy się naszą wygraną, którą zapewnia Krzychu kończący rajd środkiem boiska mierzonym strzałem przy słupku. Receptą na zespół Mieszka okazuje się przypilnowanie groźnego Kacpra Zimmera, który mimo, że został później najlepszym strzelcem turnieju, w meczach z Liderem sobie nie pograł.

Lider - Huragan II Pobiedziska 5:0 br. Olaf, Alex, Martyna, Alex, Krzychu. Mecz bez historii , pewne zwycięstwo naszej drużyny.

Lider - Piast Kobylnica 2:0 br. Niedźwiedź as. Biały, Alex. Szybko strzelamy dwa gole i kontrolujemy grę. Mogło być wyżej ale dwie poprzeczki i słupek ratują Piasta przed stratą kolejnych bramek.

Półfinał:

Lider - Przemysław Poznań 3:0 br. Alex (k), Alex as. Józiu, Biały as. Krzychu. Nie dajemy żadnych szans zespołowi z Poznania. Pierwszy gol to rzut karny skutecznie wykonany przez Aleksa po faulu na Krzychu. Potem było już z górki i bez problemu i straty gola awansujemy do finału.

Finał:

Lider - Mieszko I Gniezno 1:1 k. 4-3 br. Alex as. Józiu. Tym razem rozpoczyna się niefartownie gdy Martyna próbując wybić piłkę w groźnej sytuacji trafia do bramki Jankesa. Cierpliwie dążymy do zmiany wyniku i efekt osiągamy ok. 7 minuty gdy podanie Józia z autu Alex cudownym strzałem zamienia na bramkę. Mimo prób nie udaje się zdobyć zwycięskiego gola, tym bardziej, że ostatnią minutę gramy w osłabieniu po wykluczeniu Józia. Mamy więc rzuty karne i prawdziwy dreszczowiec, który kończy się dla nas happy endem, a decydującego gola zdobywa w 8 serii Olaf. Szczęśliwi strzelcy dla Lidera to Alex, Jachu, Józiu i Olaf, mniej szczęścia mieli Niedźwiedź, Krzychu, Eryk i Martyna.

W sumie bardzo udany występ naszych zawodników, na tle innych zespołów wyróżnialiśmy się na pewno kulturą i prowadzeniem gry, a także całkiem dobrą skutecznością. Należy podkreślić duże zaangażowanie w grę wszystkich zawodników i niemal bezbłędną grę w defensywie.

Końcowa kolejność:

1. LIDER SWARZĘDZ